| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic LENS O214 spot 60° |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 9001 9000 00 |
| ETIM | EC002558 |
| Colour | Other |
| Width | 35 mm |
| Beam angle | 60 ° |
| Diameter | 35 mm |
| Length | 35 mm |
| Height/depth | 6 mm |
| Material | Plastic |
| Light outlet | Direct |
| Light sharing | Symmetric |
| Grid perforated | No |
| Reflector perforated | No |
| Design of the grid/reflector | None |
| Light distributor | Diffuser lens/optic/panel |
| Packing level 1 | 9006210246574 |