| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic LENS O211-2 spot 10° |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 9001 9000 00 |
| ETIM | EC002558 |
| Colour | Multi-coloured |
| Width | 25 mm |
| Beam angle | 10 ° |
| Type of accessory/spare part | Lens |
| Diameter | 35.36 mm |
| Length | 25 mm |
| Height/depth | 17.5 mm |
| Material | Plastic |
| Light outlet | Direct |
| Light sharing | Symmetric |
| Grid perforated | No |
| Reflector perforated | No |
| Design of the grid/reflector | Glossy |
| Light distributor | Reflector |
| Packing level 1 | 9006210251639 |