| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic DSI V/T control and amplifier module for push button |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8543 7090 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Other |
| Packing level 1 | 7612696153729, 7612696153729 |
| Width | 30 mm |
| Height | 21 mm |
| Depth | 159 mm |
| Diameter | 36.62 mm |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |