| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic DSI SMART PROGRAMMER |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8542 3190 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Other |
| Packing level 1 | 7612696154344, 7612696154344 |
| Width | 180 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 22.5 mm |
| Diameter | 205.91 mm |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |