| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic DSI 2IR infrared control module for 2 DSI groups |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8542 3190 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Control unit |
| Packing level 1 | 9006210133379, 9006210133379 |
| Width | 30 mm |
| Height | 28 mm |
| Depth | 230 mm |
| Diameter | 41.04 mm |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |