| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic DALI MSensor 02 |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 9031 8080 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Multi-sensor |
| Packing level 1 | 7612696122909, 7612696122909 |
| Width | 86 mm |
| Height | 46 mm |
| Depth | 86 mm |
| Diameter | 86 mm |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |