| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic DALI Interface RS232 PS/S cable |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8544 4290 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Other |
| Packing level 1 | 9006210498577, 9006210498577 |
| Width | 35 mm |
| Height | 59 mm |
| Depth | 91 mm |
| Diameter | 68.6 mm |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |