| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic basicDIM Sensor 05DP 41rc |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8542 3190 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Multi-sensor |
| Packing level 1 | 9120044922814, 9120044922814 |
| Width | 86 mm |
| Height | 86 mm |
| Depth | 46 mm |
| Diameter | 86 mm |