| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic ACS TRIM RING SWIVEL 75mm BN LO 30° |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 9405 9900 00 |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 89 mm |
| Height | 22.2 mm |
| Type of accessory/spare part | Installation housing |
| Length | 89 mm |
| Packing level 1 | 9006210655543, 9006210655543 |
| Colour | Nickel |
| Diameter | 89 mm |
| Material | Aluminium |
| Transparent | No |
| Accessory | Yes |
| Spare part | Yes |