| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic ACL LINEAR COVER 16x1600mm TRANSPARENT |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 9405 9200 00 |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 26 mm |
| Height | 20 mm |
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Length | 1600 mm |
| Packing level 1 | 9006210541570 |
| Colour | Colourless |
| Diameter | 32.8 mm |
| Material | Plastic |
| Transparent | Yes |
| Accessory | Yes |
| Spare part | No |