| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic ACD REFLECTOR 100mm 90° t.b.v. DLA |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 9405 9900 00 |
| ETIM | EC002558 |
| Colour | Aluminium |
| Width | 114 mm |
| Beam angle | 90 ° |
| Type of accessory/spare part | Reflector |
| Diameter | 114 mm |
| Length | 114 mm |
| Height/depth | 72 mm |
| Material | Plastic |
| Light outlet | Direct |
| Light sharing | Symmetric |
| Grid perforated | No |
| Reflector perforated | No |
| Design of the grid/reflector | Glossy |
| Light distributor | Reflector |
| Packing level 1 | 9006210555010, 9006210555010 |