| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic ACC COVER 160mm TRANSP |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8547 2000 00 |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 163.2 mm |
| Height | 17.2 mm |
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Length | 163.2 mm |
| Packing level 1 | 9006210542195, 9006210542195 |
| Colour | Colourless |
| Diameter | 163.2 mm |
| Material | Plastic |
| Transparent | Yes |
| Accessory | Yes |
| Spare part | Yes |