| Item condition | New |
| Manufacture name | Transformer USB charger 3A(TypeA+C),white |
| Brand | Jung |
| ETIM | EC002949 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Colour | White |
| Model | Other |
| Output voltage | 5 V |
| RAL-number | 9010 |
| Number of outputs | 2 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Max. output current | 3000 mA |
| Operating voltage | 100-240 V |
| Min. depth of built-in installation box | 35 mm |
| Packing level 1 | 6438100381301, 6438100381301 |