| Item condition | New |
| Manufacture name | TPK-62 TPK-62 Temperature Adapter and 2 thermocouples,-40 to 1000 °C |
| Brand | Beha-Amprobe |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9025 9000 00 |
| ETIM | EC002081 |
| Model | Pin |
| Measuring range | -40-1000 °C |
| Material | Other |
| Length of connection cable | 0 m |
| Length probe | 960 mm |
| Packing level 1 | 0095969624893 |
Temperature adapter for AM-540-EUR