| Item condition | New |
| Manufacture name | TPK-60 Opt. External Temperature Probe, -40 to 100 °C TPK-60 |
| Brand | Fluke |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9025 9000 00 |
| ETIM | EC002081 |
| Model | Pin |
| Measuring range | -40-100 °C |
| Material | Other |
| Length of connection cable | 1 m |
| Length probe | 115 mm |
| Packing level 1 | 0095969516174 |