| Item condition | New |
| Manufacture name | touchDock with special adapter frame over old flush-mounted box BB-B |
| Brand | ELTAKO |
| Country of origin* | AT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8526 9200 00 |
| ETIM | EC002834 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Colour | Black |
| Width | 247 mm |
| Height | 372 mm |
| Depth | 78 mm |
| Suitable for | Other |
| Packing level 1 | 4010312327159, 4010312327159 |
Motorised iPad docking station with control function and charging function, 110-230V, POE+, black glass panel, USB-C connection, including flush-mounted box , with special adapter frame over old flush-mounted box BB-B