| Item condition | New |
| Manufacture name | 2CDB710007R0000 Wiring Accessories |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 8536 6990 00 |
| ETIM | EC000450 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Packing level 1 | 5413656007357 |
| Colour | Grey |
| Halogen free | Yes |
| Material quality | Thermoplastic |
| Material | Plastic |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP20 |
| Device width | 98 mm |
| Device height | 98 mm |
| Device depth | 50.5 mm |