| Item condition | New |
| Manufacture name | Oprawa sufitowa punktowa TOLEO DTL250-B GU10 2x25W czarny mat |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 90 mm |
| Colour housing | Black |
| Length | 180 mm |
| Height/depth | 105 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Max. system power | 50 W |
| Packing level 1 | 5905339261199 |
| Protection class | I |
| Lamp holder | GU10 |
| Connection type | Screwed terminal |
| Voltage type | AC |
| Suitable for lamp power | 25 W |
| Type of control gear | Not required |
| Housing material | Aluminium |
| Light outlet | Direct |
| Suitable for number of lamps | 2 |
| Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 | 5-25 °C |
| Highest energy efficiency class of the exchangeable lamp | A++ |
| Lowest energy efficiency class of the exchangeable lamp | E |
Kanlux TOLEO series consists of modern, suspended ceiling holders. Minimalistic design, aluminium casing and fashionable colour scheme make them a very interesting element of interior finishing touch. Kanlux TOLEO holders, thanks to their unique, streamlined shapes, universal colour scheme and a possibility of selecting light colour on your own ideally fit into both residential interiors and commercial spaces.