| Item condition | New |
| Manufacture name | ToLEDo RT BALL V3 CL DIM 470LM 827 E14 S |
| Brand | Sylvania |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | E14 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 45 mm |
| Lamp efficacy | 104 lm/W |
| Length | 80 mm |
| Type of cover | Other |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 4.5 W |
| Luminous flux | 470 lm |
| Lamp designation | Other |
| Filament lamp | No |
| Packing level 1 | 5410288284514 |
| Colour | White |
| Colour housing | Other |
| With remote control | No |
| Luminous intensity | 0 cd |
| Remote operation possible | No |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Warm white <3300 K |
| Average nominal lifespan | 0 h |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 5 kWh |
| Total harmonic distortion | 0 |
| Min. number of switching cycles | 50000 |
| Rated luminous flux according to IEC 62612 | 470 lm |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Power factor | 1 |
| Energy Efficiency Index (EEI) | 0 |