| Item condition | New |
| Manufacture name | Tilos 3-Kit | Recessed light | Stainless steel |
| Brand | NORDLUX |
| ETIM | EC000758 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 136 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Colour temperature | 3200 K |
| Max. system power | 5 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 90 lm |
| Packing level 1 | 5701581002074 |
| Lamp holder | GU10 |
| Colour housing | Other |