Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m image 2
Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m image 3
Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m image 4
MD01 thumbnail 1
Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m thumbnail 2
Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m thumbnail 3
Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m thumbnail 4
Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 7315880036463
MPN: 5507003
Package: 1
Pallet: 72
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Thorsman - INKA-U123 - trunking base - 72 mm - white - 2.5 m
Brand Schneider Electric
Categories Wall-Mounted Cable Ducts
ETIM EC001938
Colour White
Width 123 mm
Halogen free Yes
Depth 72 mm
RAL-number 0
Surface protection Anodised
Material quality Other
Length 2500 mm
Operating temperature -5-60 °C
Material Aluminium
Mounting method cover Spanned
Impact strength IK07
Number of covers 0
Number of plug-in partitions 1
Mounting perforation in bottom No
With cable fixing clip No
With duct connector No
Useful cross section 6301 mm²
Cover width 1 0 mm
Cover width 2 0 mm
Cover width 3 0 mm