Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural image 2
Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural image 3
Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural image 4
MD01 thumbnail 1
Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural thumbnail 2
Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural thumbnail 3
Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural thumbnail 4
Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 7315885510227
MPN: 5510220
Package: 1
Pallet: 99
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Thorsman - INKA-LSU161-2 - bend 90° rising/front cover - 72 mm - natural
Brand Schneider Electric
Categories Wall-Mounted Cable Ducts
ETIM EC000876
Width 72 mm
Model Base unit and cover
Depth 161 mm
Material quality Other
Material Aluminium
Number of covers 1
Cover width 1 80 mm
Cover width 2 0 mm
Cover width 3 0 mm