Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m image 2
Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m image 3
Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m image 4
MD01 thumbnail 1
Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m thumbnail 2
Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m thumbnail 3
Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m thumbnail 4
Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 7315880005001
MPN: 5435138
Package: 1
Box: 4
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Thorsman - FED-K12334 - feeder trunking - white - 2.5 m
Brand Schneider Electric
Categories Surface & Floor Cable Ducts
ETIM EC000059
Width 123 mm
Halogen free Yes
Height 34 mm
Surface protection Coated
Material quality Other
Length 2500 mm
Material Aluminium
Useful cross section 3062 mm²
Suitable for circuit integrity No
Anti-bacterial treatment No
Packing details
Packing level 1 7315880005001
Packing level 2 7315880005008
Other Technical data
Colour White
RAL-number 0
Pre-stamping No
Operating temperature -20-60 °C