| Item condition | New |
| Manufacture name | ACC818269 Thermostat |
| Brand | Busch-Jaeger |
| ETIM | EC004587 |
| Mounting method | Screw mounting |
| Model | Thermostat |
| Rated voltage | 250 V |
| With digital indication | No |
| Type of switch function | Normally open contact (NO) |
| Rated current In | 10 A |
| Temperature setting range | -10-50 °C |
| Packing level 1 | 4022903013815 |