| Item condition | New |
| Manufacture name | Tersystem - protez pioggia 3 mod alluminio |
| Brand | BTicino |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC000744 |
| With cable entry | No |
| Material | Aluminium |
| Surface finishing | Galvanized |
| Packing level 1 | 8014496014115 |
| Packing level 2 | 8014496014115 |
| Colour | Grey |
| Width | 151 mm |
| Height | 329.5 mm |
| Depth | 45 mm |
| RAL-number | 9018 |
| With de-aeration | No |
| Suitable for outdoor set-up | Yes |
| Suitable for roof planking | No |
| Suitable for bottom planking | No |