| Item condition | New |
| Manufacture name | Tersystem - modulo 8 pulsanti 2 file allum |
| Brand | BTicino |
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8517 6920 00 |
| ETIM | EC000349 |
| Model | Speak/ring |
| Packing level 1 | 8014496003652 |
| Packing level 2 | 8014496011992 |
| Packing level 3 | 8014496003652 |
| Colour | Grey |
| Width | 90 mm |
| Height | 90 mm |
| Depth | 15 mm |
| With housing | No |
| Number of call buttons | 8 |
| Installation technique | Multi-wire system |
| Surface mounting | No |
| Hearing aid compatible | No |
| Contains keypad | No |
| Flush-mounted installation | No |
| Zoom, pan/tilt function | No |
| Manual adjustable camera | No |
| Reading strategy biometric | No |
| Reading strategy code | No |
| Reading strategy data medium | No |
| With day/night function | No |