| Item condition | New |
| Manufacture name | AP61BWK63AH TEMP.CONNECTION BOX APO61 63A |
| Brand | ABB |
| Country of origin* | BE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7326 9098 00 |
| ETIM | EC002280 |
| Nominal current | 32 A |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Packing level 1 | 5411815250071 |
| Width | 302 mm |
| Model | With door |
| Height | 603 mm |
| Depth | 175 mm |
| Extension possible | No |
| Positioning on rail system | Universal |
| Number of poles | 3 |
| Housing material | Plastic |
| Number of switches | 7 |
| Operation mechanism behind cover/door | No |
| Transparent cover/door | No |