TEK-U123/72 PVC WG 2.5M R9010 image 1
TEK-U123/72 PVC WG 2.5M R9010
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 7315880006121
MPN: 5526019
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name TEK-U123/72 PVC WG 2.5M R9010
Brand Schneider Electric
Categories Wall-Mounted Cable Ducts
Country of origin* SE
Harmonized System Code 7308 9098 00
ETIM EC001938
Width 123 mm
Halogen free No
Depth 72 mm
RAL-number 9010
Surface protection Untreated
Material quality Polyvinyl chloride (PVC)
Length 2500 mm
Material Plastic
Mounting method cover Spanned
Number of covers 1
Number of plug-in partitions 1
Mounting perforation in bottom Yes
With cable fixing clip No
With duct connector No
Useful cross section 6449 mm²
Cover width 1 80 mm
Cover width 2 0 mm
Cover width 3 0 mm