| Item condition | New |
| Manufacture name | Tandem GU10 Bi-Directional |
| Brand | Ansell Lighting |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC002892 |
| Width | 82 mm |
| Colour housing | Other |
| Length | 187 mm |
| Height/depth | 110 mm |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Packing level 1 | 5056144212729, 5056144212729 |
| Protection class | I |
| Lamp holder | GU10 |
| With movement sensor | No |
| With light sensor | No |
| Suitable for suspended mounting | No |
| Housing material | Aluminium |
| Suitable for emergency lighting | No |
| With light source | No |
| Suitable for number of lamps | 2 |
| Suitable for built-in mounting | No |
| Suitable for surface mounting | Yes |
| Suitable for ceiling mounting | No |