TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID image 1
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID image 2
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID image 3
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID image 4
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID thumbnail 1
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID thumbnail 2
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID thumbnail 3
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID thumbnail 4
TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 8719874452052
MPN: 6AGC082158
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name TAC-W22-G5-R-0 Terra AC wallbox type 2, cable 5m, 3-phase/32 A and RFID
Brand ABB
Categories Mounting racks for electric vehicles
Country of origin* CN
Harmonized System Code 8537 1091 00
ETIM EC002883
Number of earth leakage circuit breakers type A 0
Number of earth leakage circuit breakers type B 0
Max. power per charging point 22.1 kW
Number of vehicle connectors Type 1 0
Number of vehicle connectors CHAdeMO 0
Installation side connection model 3-phase
Packing details
Packing level 1 8719874452052
Other Technical data
Mounting method Wall mounting
Width 195 mm
Height 320 mm
Depth 143 mm
With display No
Housing material Plastic
Nominal connection power 22.5 kW
Impact strength IK08
Degree of protection (IP) IP54
Number of CEE socket outlets 0
With communication interface Yes
Function access control Yes
Number of charging units 1
With house connection box No
Number of vehicle connectors Type 1 CCS 0
Number of vehicle connectors Type 2 1
Number of vehicle connectors Type 2 CCS 0
Number of socket outlets Type 2 0
Number of vehicle connectors GB AC 0
Number of vehicle connectors GB DC 0
Number of socket outlets GB 0
Number of socket outlets Type 3 0
Number of household socket outlets 0
With load management Yes
With energy meter Yes
With circuit breaker No
IFTTT support available No
Length of charging cable 0 m
Compatible with Apple HomeKit No
Compatible with Google Assistant No
Compatible with Amazon Alexa No
Downloads
Description
Terra AC wallbox type 2, kabel 5m, 22kW/3 fase/32A, met RFID en 4G