| Item condition | New |
| Manufacture name | T-PIECE FLAT 500 H=60 D=1.0 Zplus |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001544 |
| Model | Without connector |
| Construction type | T-piece horizontal |
| Material | Steel |
| Inner radius | 0 mm |
| Cable tray width | 500 mm |
| Cable tray height | 60 mm |
| NATO-mounting holes | No |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 3606480782923 |
| RAL-number | 9010 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized and coated |
| Stainless steel, pickled | No |
| Wide span model | No |