| Item condition | New |
| Manufacture name | SYLVANIA LED T8 tube 26W, lamp , 1500mm, G13, 6500K |
| Brand | SLV |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Socket | G13 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Diameter | 28 mm |
| Lamp efficacy | 0 lm/W |
| Lamp shape | Tube, single-ended |
| Length | 1500 mm |
| Nominal voltage | 100-240 V |
| Type of cover | Frosted |
| Colour temperature | 6500 K |
| Lamp power | 26 W |
| Luminous flux | 2700 lm |
| Lamp designation | Other |
| Filament lamp | No |
| Beam angle | 130 ° |
| Packing level 1 | 4024163156646 |
| Colour | White |
| Colour housing | White |
| Voltage type | DC |
| With remote control | No |
| Energy efficiency class | G |
| Luminous intensity | 0 cd |
| Remote operation possible | No |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour of light according to EN 12464-1 | Daylight white >5300 K |
| Average nominal lifespan | 40000 h |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 0 kWh |
| IFTTT support available | No |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Total harmonic distortion | 0 |
| Min. number of switching cycles | 0 |
| Rated luminous flux according to IEC 62612 | 2700 lm |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| Power factor | 0 |
| Energy Efficiency Index (EEI) | 0 |