Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top image 1
Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top image 2
Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top image 3
Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top thumbnail 1
Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top thumbnail 2
Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top thumbnail 3
Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 8711426316454
MPN: 1864317
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Switch encl. with DMV1600A 4p TNS, top
Brand EATON
Categories Pre-Assembled Distribution Units
Country of origin* NL
Harmonized System Code 8537 1098 00
ETIM EC002280
Nominal current 1600 A
Degree of protection (IP) IP56
Packing details
Packing level 1 8711426316454
Other Technical data
Width 560 mm
Model With cover
Height 385 mm
Depth 560 mm