Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom image 1
Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom image 2
Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom image 3
Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom thumbnail 1
Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom thumbnail 2
Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom thumbnail 3
Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 8711426212381
MPN: 1864307
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Switch encl. with DMV1250A 3p+sldN TNC, bottom
Brand EATON
Categories Pre-Assembled Distribution Units
Country of origin* NL
Harmonized System Code 8537 1098 00
ETIM EC002280
Nominal current 1250 A
Degree of protection (IP) IP56
Packing details
Packing level 1 8711426212381
Other Technical data
Width 555 mm
Model With cover
Height 280 mm
Depth 590 mm