OT200E11 SWITCH-DISCONNECTOR image 1
OT200E11 SWITCH-DISCONNECTOR image 2
OT200E11 SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 1
OT200E11 SWITCH-DISCONNECTOR thumbnail 2
OT200E11 SWITCH-DISCONNECTOR
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 6417019247434
MPN: 1SCA022759R8170
Item condition New
Manufacture name OT200E11 SWITCH-DISCONNECTOR
ETIM EC000216
Rated permanent current Iu 200 A
Number of poles 2
Rated operating voltage 1000 V
Packing details
Packing level 1 6417019247434
Interlockable No
Rated operation power at AC-23, 400 V 110 kW
Suitable for floor mounting Yes
Suitable for front mounting 4-hole No
Suitable for front mounting centre No
Suitable for distribution board installation Yes
Suitable for intermediate mounting Yes
Max. rated operation voltage Ue AC 1000 V
Motor drive optional No
Voltage release optional No
Device construction Built-in device fixed built-in technique
Rated permanent current at AC-21, 400 V 200 A
Switching power at 400 V 110 kW
Version as reversing switch No
Rated permanent current at AC-23, 400 V 200 A