| Item condition | New |
| Manufacture name | CoreLine LED Downlight DN131B LED20S/840 PSU PI6 ALU |
| Brand | PHILIPS |
| Harmonized System Code | 9405 1190 00 |
| ETIM | EC001744 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Impact strength | IK02 |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour temperature | 4000 K |
| Max. system power | 22 W |
| Packing level 1 | 8718696852750 |
| Luminous flux | 2000 lm |