SV-SMT 7.62HP/05/90G 2.6SN BK BX image 1
SV-SMT 7.62HP/05/90G 2.6SN BK BX image 2
SV-SMT 7.62HP/05/90G 2.6SN BK BX thumbnail 1
SV-SMT 7.62HP/05/90G 2.6SN BK BX thumbnail 2
SV-SMT 7.62HP/05/90G 2.6SN BK BX
Order only Minimal order quantity: 48
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4050118512861
MPN: 2499560000
Item condition New
Manufacture name SV-SMT 7.62HP/05/90G 2.6SN BK BX
Rated voltage 630 V
Number of poles 5
Operating temperature -50-130 °C
Rated surge voltage 6 kV
Angle PCB/contact 0°/180° (horizontal)
Rated current In 41 A
Packing details
Packing level 1 4050118512861
Pollution degree 2
Length pin 2.6 mm
Modular spacing connections 7.62 mm
Number of plug-in contact rows 1
Type of banding Other
Modular spacing contacts 7.62 mm