| Item condition | New |
| Manufacture name | Surface mount docking station with charging function and control function, housing apricot, glass cover black |
| Brand | ELTAKO |
| Country of origin* | AT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8526 9200 00 |
| ETIM | EC002834 |
| Mounting method | Other |
| Colour | Other |
| Width | 218 mm |
| Height | 307 mm |
| Depth | 35 mm |
| Suitable for | Apple Lightning (from 5th generation) |
| Packing level 1 | 4010312327180, 4010312327180 |
Surface mount docking station with charging function, iPad locking and control function, housing apricot, glass cover black, Lightning connection, including POE+ injector, Audio output, USB-A output, compatible with many tablets thanks to the sliding charging connector