SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A image 1
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A image 2
MD99 image 3
MD01 image 4
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A image 5
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A image 6
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A thumbnail 1
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A thumbnail 2
MD99 thumbnail 3
MD01 thumbnail 4
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A thumbnail 5
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A thumbnail 6
SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 4016779932769
MPN: 2CDS272337R0517
Package: 1
Box: 36
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name SU202M-K25 Miniature Circuit Breaker - 2P - K - 25 A
Brand ABB
Categories Circuit breakers 25A
Harmonized System Code 8536 2010 00
ETIM EC000042
Rated current 25 A
Rated voltage 440 V
Release characteristic K
Width in number of modular spacings 2
Number of poles (total) 2
Packing details
Packing level 1 4016779932769
Packing level 2 4016779939157, 4016779932769
Other Technical data
Voltage type AC/DC
Built-in depth 69 mm
Frequency 50-60 Hz
Rated insulation voltage Ui 440 V
Degree of protection (IP) IP20
Number of protected poles 2
Ambient temperature during operating -25-55 °C
Flush-mounted installation No
Additional equipment possible Yes
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 400 V 11.2 kA
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 400 V 15 kA
Rated impulse withstand voltage Uimp 4 kV