SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A image 1
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A image 2
MD01 image 3
MD99 image 4
MD99 image 5
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A image 6
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A image 7
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A thumbnail 1
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A thumbnail 2
MD01 thumbnail 3
MD99 thumbnail 4
MD99 thumbnail 5
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A thumbnail 6
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A thumbnail 7
SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A
In vendor's stock
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 4016779932998
MPN: 2CDS271337R0518
Package: 1
Box: 77
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name SU201M-Z25 Miniature Circuit Breaker - 1P - Z - 25 A
Brand ABB
Categories Circuit breakers 25A
Harmonized System Code 8536 2010 00
ETIM EC000042
Rated current 25 A
Rated voltage 277 V
Release characteristic Z
Width in number of modular spacings 1
Number of poles (total) 1
Rated short-circuit breaking capacity Icn according to EN 60898 at 230 V 11.2 kA
Packing details
Packing level 1 4016779932998
Packing level 2 4016779938433, 4016779932998
Other Technical data
Voltage type AC/DC
Built-in depth 69 mm
Frequency 50-60 Hz
Rated insulation voltage Ui 440 V
Degree of protection (IP) IP20
Number of protected poles 1
Ambient temperature during operating -25-55 °C
Flush-mounted installation No
Additional equipment possible Yes
Rated short-circuit breaking capacity Icu according to IEC 60947-2 at 230 V 15 kA
Rated impulse withstand voltage Uimp 4 kV