| Item condition | New |
| Manufacture name | Strap 15 G9 | Wall light | White |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1150 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Colour housing | White |
| Height/depth | 170 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Max. system power | 28 W |
| Packing level 1 | 5701581397484 |
| Packing level 2 | 5701581397392 |
| Lamp holder | G9 |
| Housing material | Glass |