| Item condition | New |
| Manufacture name | RISE PART FLAT 100 H=60 D=1.0 Zplus |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC002400 |
| Surface protection | Galvanic/electrolytic zinc plated and coated |
| Material | Steel |
| Inner radius | 0 mm |
| Cable tray width | 60 mm |
| Cable tray height | 100 mm |
| Change of direction | Vertically rising |
| Packing level 1 | 3606480783708 |
| Model | Without connector |
| RAL-number | 0 |
| Material thickness | 0 mm |
| With cover | No |