| Item condition | New |
| Manufacture name | Steinel Orientation light MLED 1A for RS PRO module |
| Brand | STEINEL |
| ETIM | EC000996 |
| Width | 87 mm |
| Height | 43 mm |
| Diameter | 0 mm |
| Length | 78 mm |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Colour temperature | 0 K |
| Lamp power | 1.2 W |
| Packing level 1 | 4007841732912 |
| Colour | White |
| Shape | Square |
| Flexible | No |
| Connection type | Other |
| Voltage type | DC |
| Energy efficiency class | A |
| Luminous intensity | 0 cd |
| Suitable for traffic lights | No |
| Suitable for variable road signs | No |
| Suitable for rail traffic | No |
| Suitable for matrix information boards | No |
| Number of LEDs | 25 |
| Average nominal lifespan | 0 h |
| Suitable for general lighting | No |
| Suitable for constant current | No |
| Suitable for constant voltage | No |
| External driver required | No |
| Specific luminous efficacy | 0-1.2 lm/W |