| Item condition | New |
| Manufacture name | Steinel Metaalkoffer HG 5000/4000 E |
| Brand | STEINEL |
| Harmonized System Code | 4202 1990 00 |
| ETIM | EC000181 |
| Colour | Grey |
| Width | 455 mm |
| Height | 135 mm |
| Depth | 0 mm |
| Material | Leather/metal |
| Packing level 1 | 4007841090104 |
| Diameter | 0 mm |
| Padlock shackle | No |
| Rollable | No |
| With shoulder strap | No |
| Signal-red | No |
| With lock | No |
| Total number of compartments | 0 |
| With telescopic handle | No |