| Item condition | New |
| Manufacture name | Steinel lijmpatronen 300mm Ultra Power O11mm 300 g |
| Brand | STEINEL |
| Harmonized System Code | 8205 5980 00 |
| ETIM | EC000623 |
| Colour | Colourless |
| Diameter | 11 mm |
| Length | 0 mm |
| Packing level 1 | 4007841052638 |
| Weight | 300 g |
| Transparent | Yes |