| Item condition | New |
| Manufacture name | Steinel lijmpatronen 300mm Cristal O11mm 600 g |
| Brand | STEINEL |
| Harmonized System Code | 8205 5980 00 |
| ETIM | EC000623 |
| Colour | Colourless |
| Diameter | 11 mm |
| Length | 300 mm |
| Packing level 1 | 4007841052621 |
| Weight | 600 g |
| Transparent | Yes |