| Item condition | New |
| Manufacture name | Steinel Lijmpatronen 250mm Ultra Power (per15KG) |
| Brand | STEINEL |
| Harmonized System Code | 3506 9190 00 |
| ETIM | EC000623 |
| Colour | Colourless |
| Diameter | 11 mm |
| Length | 0 mm |
| Material | Other |
| Packing level 1 | 4007841047207 |
| Weight | 15000 g |
| Transparent | Yes |