| Item condition | New |
| Manufacture name | Steinel Licht Sensor Dual LiveLink |
| Brand | STEINEL |
| Harmonized System Code | 8536 5080 00 |
| ETIM | EC000189 |
| Nominal voltage | 16 V |
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Depth | 0 mm |
| Diameter | 0 mm |
| Max. switching current (resistive load) | 0 A |
| Operating temperature | -20-50 °C |
| Suitable for degree of protection (IP) | IP54 |
| Max. switching power LED | 0 W |
| Packing level 1 | 4007841009762 |
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Colour | White |
| Halogen free | Yes |
| Contacts | Other |
| Surface protection | Other |
| Switching-on delay | 0 s |
| Switch-off delay | 0 s |
| Swivelling | No |
| Material quality | Thermoplastic |
| Max. switching power | 0 W |
| Material | Plastic |
| Switching-off brightness | 2-1000 lx |
| Suitable for C-load | No |
| Engaging brightness | 2-1000 lx |
| RAL-number (similar) | 9003 |
| Type of sensor | Built-in light sensor |
| Transparent | No |
| With automatic night switch-off | No |
| Min. depth of built-in installation box | 0 mm |