| Item condition | New |
| Manufacture name | Stay | Wall light | Black |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 1190 00 |
| ETIM | EC002892 |
| Energy Class | F |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 788614 |
| Width | 220 mm |
| Colour housing | Black |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 445 mm |
| Nominal voltage | 230 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Beam angle | Extreme wide beam >80° |
| Colour temperature | 2700 K |
| Max. system power | 14.5 W |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 700 lm |
| Packing level 1 | 5701581455184 |
| Packing level 2 | 5701581455092 |
| Housing material | Aluminium |