| Item condition | New |
| Manufacture name | Standard 60W E27 240V A55 CL 1CT/12X10F |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3190 00 |
| ETIM | EC000078 |
| Model | Clear |
| Socket | E27 |
| Luminous flux | 700 lm |
| Lamp voltage | 240 V |
| Lamp power | 60 W |
| Packing level 1 | 8710163075747 |
| Average nominal lifespan | 1000 h |